Hlavní obsah
Angelina Jolieová v uprchlickém táboře Šuša. Foto: Profimedia.cz

Angelina Jolie navštívila tábor libyjských uprchlíků, musela ale utéct

Herečka Angelina Jolie (35) nechala Brada Pitta (47) i všech šest dětí doma a vydala se na tuniské hranice za uprchlíky z Libye. A málem to skončilo konfliktem. Herečka, která je také ambasadorkou dobré vůle pro UNHCR (Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky), se vydala mezi uprchlíky do tábora Šuša poblíž hranice s Libyí.

Angelina Jolieová v uprchlickém táboře Šuša. Foto: Profimedia.cz
Angelina Jolie navštívila tábor libyjských uprchlíků, musela ale utéct

Návštěvu však musela zkrátit, protože její přítomnost vyvolala davovou hysterii a nebylo možné zajistit jí bezpečnost. Když procházela táborem, uprchlíci začali volat: "Angelino, chceme pro tebe zemřít!" A všichni se snažili dostat se k ní co nejblíže.

Fotograf pro webové stránky X17 Online to vylíčil slovy: "Lidé byli naprosto nadšení, že ji vidí. Byly tam tisíce uprchlíků, kteří křičeli její jméno a různá hesla. Dav se kolem ní a její ochranky začal uzavírat. Byla to hodně napjatá situace."

Americkou herečku muselo chránit 30 bodyguardů.

Foto: Profimedia.cz

Jak uvádí server FemaleFirst, herečka musela kvůli bezpečnosti zrušit polovinu plánované návštěvy a utéct před rozvášněným davem do stanu. "Když lidé zjistili, že Angelina předčasně odjíždí, měli z toho různé pocity. Některým to bylo líto, ale i tak byli rádi, že přijela. Angelina se musela schovat ve stanu a chránilo ji třicet vojáků se samopaly. Opravdu návštěvou libyjských hranic hodně riskovala," dodal fotograf.

Angelina soucitně hovořila s libyjskými uprchlíky.

Foto: Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků