Hlavní obsah
Štěnice domácí (ilustrační foto). Foto: Profimedia.cz

Americký právník přišel na soudní jednání obsypaný štěnicemi

Budova soudu v oklahomském městě Claremore musela být v pondělí vyklizena kvůli štěnicím. Nejednalo se však o odposlouchávací zařízení, ale o parazity, kteří se hemžili v obleku jednoho z právníků, který přišel na soudní jednání.

Štěnice domácí (ilustrační foto). Foto: Profimedia.cz
Americký právník přišel na soudní jednání obsypaný štěnicemi

Štěnic na právníkovi si podle šerifa Scotta Waltona všimla jedna z návštěvnic soudního jednání. S odvoláním na místní zpravodajské stanice to uvedl server britského deníku Metro.

„Jako první si všimla hmyzu, který lezl právníkovi po krku,“ uvedl Walton. Později se ukázalo, že jde o štěnici. Nebyla navíc jediná. „Měl sako položené přes spisy, a když jsme sako zvedli, objevili jsme celé hejno štěnic,“ sdělil šerif.

Šéf soudní ochranky Mike Clarke uvedl, že právník si z přítomnosti nepříjemného hmyzu nedělal velkou hlavu. Vypadal prý, jako kdyby štěnice vůbec nezaznamenal. „Pochopitelně nejsme šťastní z toho, že někdo přijde v takovém stavu a způsobí nepohodlí všem ostatním v budově,“ dodal Clarke.

Kvůli štěnicím musela být soudní budova vyklizena a přivolán odborník na hubení hmyzu. V budově soudu se v té chvíli nacházelo několik vězňů, což podle Clarka přidělalo starosti ochrance.

Koho měl právník zastupovat a zda nešlo o trik, jak dosáhnout odložení líčení, bude předmětem vyšetřování celého hmyzího incidentu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků