Hlavní obsah

Američané přišli s revolucí v rychlém točení piv - zespodu kelímku

Točení piva do kelímku dnem zní trochu nepředstavitelně, přesto se jedná o revoluční řešení, jak uspokojit co nejrychleji velké množství osob čekajících na osvěžení v podobě zlatavého moku. Systém s názvem Bottoms Up Cup se skládá z „pípy“ se čtyřmi nástavci, na které se nasadí kelímek se speciálním magnetem na dně. Pivo se tak samo načepuje zespoda do kelímku za pár sekund.

Američané přišli s revolucí v rychlém točení piv - zespodu kelímku

Pomalé stáčení piva po okraji sklenice, kdy se musí hlídat hlavně pěna, je v tomto případě minulostí. Každý kelímek má na svém dně díru, která je uzavřena plochým kruhovým magnetem. Když se kelímek umístí na pípu, magnet se zatáhne, natočí se pivo a s vytažením z přístroje magnet opět utěsní otvor tak, aby pivo nevyteklo.

Cena kelímků je u systému od americké firmy GrinOn o něco vyšší než u obyčejných plastových, ale společnost se domnívá, že cenu by mohly pomoci vyrovnat firmy, které by si na magnety nechaly vyrazit reklamu. Rozdíl v rychlosti nalévání je však zjevný, za jednu minutu je díky čtyřem nástavcům možné načepovat až 44 piv.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků