Hlavní obsah
Flaviu Cernescu žije rád na hraně. Foto: Profimedia.cz

Akrobat žongloval na nejvyšším komíně Evropy

Třiatřicetiletý Flaviu Cernescu je extrémní akrobat, který své kousky provádí v neskutečných výškách a na neuvěřitelných místech. Slávu si vydobyl zejména jízdou na jednokolce na vrcholku 256 metrů vysokého komína. Nyní se mu povedl další husarský kousek. Žongloval s jablky na okraji nejvyššího komínu v Evropě ve slovinském Trbovlji.

Flaviu Cernescu žije rád na hraně. Foto: Profimedia.cz
Akrobat žongloval na nejvyšším komíně Evropy

Do Trbovlje se Flaviu vydal uprostřed letošního června s přítelkyní Enou. Kousek od města ležícího na řece Sávě se nachází uhelná elektrárna, jejíž komín s výškou 365 metrů patří k nejvyšším dosud stojícím komínům v Evropě.

 Cernescuovo video snadno vyvolá závratě.

Na vrchol se Flaviu s Enou dostali před západem slunce. Kromě obvyklého pózování na uzoučkém okraji mladý muž zažongloval s jablky. Těsně před sestupem jedno hodil dolů. Pád trval dlouhých 15 vteřin.

Vy to rozhodně nezkoušejte

„Když jde o rovnováhu, chci experimentovat, s čímkoliv to jde,“ uvedl Flaviu pro magazín Euromaxx. Dříve se živil jako počítačový programátor, nyní se naplno věnuje dechberoucím kouskům a snaží se propagovat rodný kraj – Transylvánii. Většina jeho kousků se proto odehrává právě tam.

Za sebou má stovky hodin tréninku a každému jeho kousku předchází důkladná příprava. Proto Flaviu vždy důrazně varuje: Nepokoušejte se napodobovat moje kousky.

Inzertní sdělení
Myslíš si, že má článek vocas? Zapoj se do soutěže na: https://www.facebook.com/pardal.cz/
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků