Měsíční taxa za pronájem ženy činí minimálně pět set korun. Od "pronajaté manželky" se čeká, že bude žít měsíc s novým mužem, bude o něj pečovat, starat se o jeho dům a také s ním bude provozovat sex, informují indická média.

Rozdíl v poměru mužů a žen se v Indii začíná velice prohlubovat, protože se rodiče často rozhodnou, že s holčičkou raději půjdou na potrat. Preferují totiž syny. Důvodem je fakt, že dívky musí být provdány a jejich rodiče platí rodině manžela nemalé věno čítající hotovost a nespočet darů, což je pro rodinu velká finanční zátěž. Dary přitom byly zakázány zákonem již v roce 1961, stále se ale praktikují.

Nedostatek dívek na vdávání dává vydělat také agenturám, které osamělým mužům shánějí manželky. Zprostředkovatelé účtují od rodiny budoucích manželů v přepočtu pětatřicet tisíc korun, rodinám dívek pak vyplácí pouze kolem devíti až desíti tisíc.

Země jako Indie a Čína budou v budoucnu čelit velkému demografickému problému, když se očekává, že by muži měli rapidně převážit ženskou část populace.