Na malého Lukáše však nemá tolik času, kolik by chtěl. "Bráška bydlí v Třebíči. Zastavím se tam pokaždé, když jedu tím směrem na nějakou akci. I když to má být jen na půl hodinky." dodává. Když přijede na návštěvu, tak se snaží rodičům Lukáška pomáhat. Veškerá manipulace s miminkem vždy probíhá samozřejmě za dozoru maminky. Raději.

Při posledním setkání s Lukáškem si Vlasta zkusil i přebalování. "Kočárek už řídím na výbornou, ale při přebalování jsem měl hrozný strach, že mu ublížím. Taky jsem se trošku bál o sebe. Když malého přebalovali naposled, tak si učůrnul. Dodává ale, že se na své vlastní děti už moc těší. Nakonec i tento důležitý a náročný úkol nějak zvládl.

Otcem na mateřské dovolené by ale být nemohl. Roli matky považuje zřejmě za jasně danou. Ačkoliv děti miluje, je toho názoru, že funkce muže je jiná. "Tak náročnou a svědomitou práci může dělat jen žena. Já se o rodinu postarám, uživím ji, ale maminku suplovat nedokážu." přiznává sympatický moderátor. Že by trochu staromódní názory?