Když se Sam Quilliam chystal políbit svůj úlovek, netušil, že bude vzápětí bojovat o život. Čtrnácticentimetrová ryba s názvem jazyk obecný (Solea solea) z řádu platýsů mu totiž vyklouzla z rukou a skončila v jeho krku. Muž ihned přestal dýchat, zmodral a utrpěl zástavu srdce. „Zpanikařil, náhle se rozběhl a poté upadl na zem. Bylo evidentní, že se dusí,“ popsal svědek Carl Smith.

Podle Telegraphu přijela přivolaná záchranná služba za pouhé dvě minuty, což muži zachránilo život. „Bylo jasné, že jsme rybu museli ihned odstranit. Pacient by převoz do nemocnice nepřežil,“ přiznal člen záchranářské služby Matt Harrison. Ten k vyjmutí ryby použil kleště, úspěšný byl však až šestý pokus, neboť ryba byla nesmírně kluzká. „Pokud by sjela níž, mohlo to dopadnout špatně,“ přiznal.

Zveřejnil(a) Sam Quilliam dne 3. červenec 2016

Ačkoliv byl Quilliam několik minut v bezvědomí, díky včasné resuscitaci a pohotovému odstranění ryby z krku vyvázl bez vážnějších následků. Podle informací pacientova otce byl svěřen do domácí péče a je zcela v pořádku. „Nikdy jsem nezažil bizarnější případ a nemyslím si, že ještě někdy zažiju,“ uzavřel Harrison.