Celý incident se měl stát podle hongkongského listu Apple Daily minulý týden, kdy je v Číně osmidenní státní svátek. Týden volna zvaný Zlatý týden využívá řada žen právě k podstoupení cesty do Jižní Koreje za účelem plastické operace. Častokrát se nejedná pouze o jemné vylepšení, ale o kompletní změnu obličeje. Ženy se tak chtějí více přiblížit západnímu ideálu krásy.

Obličej po operaci se pak vůbec nepodobá tomu na pasové fotce a ženy je velice těžké identifikovat. Úřady proto zavedly pro zahraniční klienty plastických chirurgů takzvaný Certifikát plastické chirurgie. Tento dokument obsahuje číslo pasu pacientky nebo pacienta, údaje o délce pobytu, jméno nemocnice, ve kterém byla operace provedena a potvrzení opatřené razítkem příslušného zdravotního ústavu.

Byznys s chirurgickým vylepšením obličeje v Jižní Koreji vzkvétá.

Byznys s chirurgickým vylepšením obličeje v Jižní Koreji vzkvétá.

FOTO: Profimedia.cz

Zdá se však, že ani to nepomohlo třem nešťastným a rozčileným ženám, jejichž obličeje byly krátce po operaci ještě velice nateklé a opuchlé. Zda se nakonec ženy dostaly v pořádku domů, není známo, je to ale dost pravděpodobné.

Jihokorejská plastická chirurgie je v Číně populární posledních patnáct let. V uplynulém roce dorazilo z Číny za účelem změny obličeje na 99 tisíc turistů.