Lottie Woods-Johnová bojuje s agresivním typem dětské rakoviny s názvem neuroblastom. Léčba vyžaduje využití nejvyspělejších metod a je nesmírně nákladná. Rodina holčičky nyní potřebuje 200 tisíc liber (asi 5,7 miliónu korun) a přispět se rozhodl i bývalý člen britských mariňáků Matthew Goodman, který sloužil ve válce v Iráku a Afghánistánu. I když žije asi 150 kilometrů od nemocné holčičky a nikdy ji neviděl, na nic nečekal a vystavil vyznamenání v internetové aukci.

Lottie Woods-Johnová se svými rodiči.

Lottie Woods-Johnová se svými rodiči.

FOTO: Profimedia.cz

„Když jsem narazil na fundraisingovou kampaň malé Lottie, která bojuje s rakovinou, byl jsem zdrcený. Vyznamenání mi ležela v šuplíku. Napadlo mě, že bych je mohl využít k něčemu užitečnému,“ svěřil se Daily Mailu Goodman.

Lékaři v červnu minulého roku našli Lottie v žaludku nádor velikosti melounu a diagnostikovali neuroblastom čtvrtého stupně. Ihned zahájili chemoterapii, i tak se ale rakovina rozšířila do kostí a kostní dřeně. V říjnu podstoupila 13hodinovou operaci, během níž jí odstranili 95 procent téměř 13centimetrového nádoru.

Rodiče věří v inovativní léčbu

Holčička nyní podstupuje imunoterapii, ale čelí vysokému riziku, že se jí nemoc vrátí. Její rodiče jsou zoufalí a snaží se získat peníze na inovativní léčbu v USA.

„Lottie má podle lékařů 20procentní šanci na přežití dalších pěti let. Když mě pan Goodman kontaktoval, neměla jsem slov. Jsem mu neskutečně zavázaná,“ řekla matka holčičky Charlotte Woodsová.