Šestatřicetiletou Íman Abd al-Atyovou dopraví charterové letadlo do Bombaje, kde ji hodlá operovat doktor Muffazal Lakdavala. Její cestu málem zmařila byrokracie – indické velvyslanectví v Káhiře jí totiž odmítlo udělit vízum, protože si ho nebyla schopna vyzvednout osobně.

Pomohl až vzkaz, který chirurg poslal přes Twitter indické ministryni zahraničí, jež nyní sama čeká v nemocnici na transplantaci ledviny – a byla ochotna poskytnout pomoc.

Rodina tvrdí, že Íman váží 500 kilogramů a z domu nevyšla už 25 let. Pokud by se to potvrdilo, byla by nejtěžší žijící ženou světa. Nynější držitelkou tohoto titulu v Guinnessově knize rekordů je Američanka Pauline Potterová, která vážila 292 kilogramů.

Egypťanka prý váží až 500 kilogramů.

Egypťanka prý váží až 500 kilogramů.

FOTO: Profimedia.cz

Doktor Lakdavala podle fotografií odhaduje, že Íman váží nejméně 450 kilogramů. Její rodina uvedla, že při porodu měla pět kilogramů a byla jí diagnostikována elefantiáza, tedy choroba, která způsobuje monstrózní zvětšení končetin či dalších částí těla. Tato diagnóza ale patrně nebyla správná, uvedl doktor Lakdavala, který je přesvědčen, že Egypťance dokáže pomoci.