1. Zacvičte si

Proběhnutí či pořádné zacvičení a uvedení těla do chodu po fyzické stránce je základ. Zcela pročistí vaši mysl a uvolní psychické síly pro úkoly nadcházejícího dne. Takový Richard Branson začíná svůj den projížďkou na kole, spoluzakladatel Twitteru Jack Dorsey si jde zaběhnout svých 10 kilometrů a ředitelka CMG Katherine Powerová chodí každé ráno do fitness centra.

2. Dejte si zdravou snídani

Nemůžete očekávat, že budete produktivní, když svému tělu nedopřejete patřičné palivo. A to nejdéle v ten moment, kdy dorazíte do práce. Tělu zajistíte dobrou výchozí energetickou pozici, která mu umožní lépe se vyrovnat s výzvami první části pracovního dne. Doporučení se přitom neomezuje na jedno konkrétní jídlo. Jack Dorsey jí vařená vejce, Richard Branson jídla s vysokým obsahem vlákniny a vitamínů – obvykle ovocný salát a müsli.

Kvalitní snídaně je základ úspěšného dne.

Kvalitní snídaně je základ úspěšného dne.

FOTO: Profimedia.cz

3. Vypořádejte se s maily

Ač mnoho lidí razí názor, že byste s tímto měli počkat až na odpoledne, je důležité s tímto úkolem neotálet. Vyřešení e-mailů by mělo následovat hned po usednutí do kanceláře. Smazat nedůležité a reagovat na podstatné e-maily je důležité už proto, že si ušetříte v budoucnu dlouhé prohledávání své schránky, když se budete prokousávat tisíci bezvýznamných e-mailů, které ve schránce nemají co dělat.

4. Určete si cíle pro daný den

Jakmile jste se vypořádali s hromadou e-mailů a víte přesně, co potřebujete vyřídit, stanovte si cíle pro den, který máte před sebou. Je jedno, oč jde, důležité je během dne neztratit nit a být produktivní. A k tomu vede nejlepší cesta právě tak, že víte přesně, co je nezbytné a užitečné udělat.

Nevyřízené e-maily si nenechávejte ve schránce dlouho. Buď je smažte nebo vyřešte.

Nevyřízené e-maily si nenechávejte ve schránce dlouho. Buď je smažte, nebo vyřešte.

FOTO: Profimedia.cz

5. Sestavte si seznam priorit

Asi to může znít jako klišé, ale poté, co si stanovíte dané úkoly, měli byste jim přiřadit i priority. Jen tak se nestane, že stihnete všechno až na to, co bylo ve skutečnosti nejdůležitější a do čeho se vám tak nějak podvědomě nechtělo...