Gotho by tak překonal o 23 let Francouzsku Jeanne Calmentovou, která v roce 1997 zemřela ve věku 122 let.

Místní úřady podle listu The Daily Telegraph nedávno oficiálně potvrdily, že jeho datum narození je opravdu správné. To však k uznání rekordu nestačí, údaje by musely totiž být nejprve nezávisle ověřeny.

Na svém identifikačním průkazu má Gotho datum narození 31. prosince 1870

Na svém identifikačním průkazu má Gotho datum narození 31. prosince 1870

FOTO: Profimedia.cz

Stařík z Indonésie většinu času tráví poslechem rádia, protože jeho zrak už prý není natolik dobrý, aby mohl sledovat televizi. V posledních třech měsících navíc hodně zeslábl a potřebuje pomoc při koupeli a je potřeba, aby ho někdo nakrmil.

Když se ho reportéři ptali na důvod jeho dlouhověkosti, tak odpověděl, že tím správným receptem je trpělivost. Už v roce 1992 si prý pořídil hrob v blízkosti svých dětí a nechal si vyrobit náhrobek, protože se připravoval na svou smrt.

Gotho přežil všech svých 10 sourozenců, čtyři manželky a také všechny své děti. Jeho nejbližšími příbuznými tak jsou jeho vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Lidí, kteří si nárokovali titul nejstaršího člověka na světě, ale jejich tvrzení nebylo možné oficiálně potvrdit, bylo více. Například v roce 2013 jeden muž z Etiopie prohlašoval, že mu je dokonce 160 let.