"Lidé se hlásí i přes internet či facebook. Například tady bude mít zastávku veteránská rallye, přijede sem asi 30 až 40 veteránů," řekl jeden z členů spolku Reincars Robert Hradecký.

Sbírka veteránů značky Škoda

Sbírka veteránů značky Škoda

FOTO: ČTK

Mezi vystavenými a zrenovovanými vozy jsou například modely Rapid, Popular či Tudor, vystavené jsou také některé historické motocykly tuzemské výroby.

Člen spolku Jindřich Říha renovuje automobil Škoda Spartak 445

Člen spolku Jindřich Říha renovuje automobil Škoda Spartak 445.

FOTO: ČTK

Členové spolku nyní pokračují v renovaci dalších několika automobilů, v různém stupni rozpracovanosti jsou Škoda MBX, Škoda Spartak 445 a Škoda 1201 sedan. Celkem spolek vlastní na čtyři desítky historických škodovek, kromě vystavených vozů čeká část aut na renovaci.

Škoda Tudor, která čeká na renovaci

Škoda Tudor, která čeká na renovaci

FOTO: ČTK

Člen spolku Radek Meduna renovuje automobil Škoda 1201 sedan

Člen spolku Radek Meduna renovuje automobil Škoda 1201 sedan.

FOTO: ČTK

"Do budoucna bychom chtěli ještě získat předválečné škodovky Favorit a Superb, zatím po nich pátráme. Po jejich získání bychom měli kompletní sbírku všech od roku 1930 do roku 1990," řekl Hradecký.

Detail znaku Škoda Popular 995

Detail znaku Škoda Popular 995

FOTO: ČTK

Nadšenci strávili opravami veteránů tisíce hodin, přesně spočítané je však nemají. "Známe se jako parta, nejdříve si dva členové začali pro sebe renovovat dvě auta, potom jsem je požádal o pomoc s renovací Felicie a už se to rozjelo jako lavina, že jsme začali dávat do kupy nějakou sbírku," řekl Hradecký.


Člen spolku Radek Meduna čistí vystavené vozy.

FOTO: ČTK

Spolek se později dohodl, že sbírka bude končit modely vyrobenými v roce 1990. "To jsou auta převážně s motorem vzadu, ale nového Favorita jsme už nechtěli," řekl fanda starých škodovek.