Tato metoda, označovaná výrazem swatting, se podle expertů stala oblíbeným nástrojem pomsty v prostředí hráčů videoher.

Ve městě Littleton ve státu Colorado pronikli příslušníci policejního zásahového týmu SWAT do sídla výrobce videoher po telefonátu na tísňovou linku. Volající tvrdil, že právě zastřelil svého spolupracovníka a zmocnil se rukojmích. Policisté však na místě jen překvapili chlapíka, který si hrál s počítačem. Podobné případy se podle AP odehrály také v dalších amerických státech New York, Connecticut a Florida.

Nezvyklou dohru měl swatting v případě známého hráče Alexandera Wachse z Illinois. Policie do jeho domu vtrhla v srpnu na základě falešného udání i se psem, který v jeho domě našel skrýš s marihuanou.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Policisté našli u hráče Alexandera Wachse marihuanu

Nejprve byl i se svým spolubydlícím obviněn z držení návykové látky, pak ale došlo ke stažení obvinění, protože vzhledem k „jedinečným okolnostem“, díky nimž policie drogy našla, by nemuselo obstát u soudce. Mluvčí okresního návladního uvedl, že u Wachse se během pouhého měsíce jednalo už o třetí případ, kdy se stal obětí swattingu.

Server National Report.net nedávno informoval o případu patnáctiletého Paula Hornera z Kalifornie, který se prý stal prvním pachatelem odsouzeným za swatting. Soudce jej podle paragrafu o terorismu poslal na 25 let za mříže. Chlapec se údajně opakovaně dopouštěl falešných telefonátů s nebezpečnými hrozbami, výsledkem však byl i tragický zákrok týmu SWAT v soupeřově bydlišti, kde zmatení policisté zastřelili soupeřova otce.

„Právě jsem střílel a zabil čtyři lidi. Jestli nějaký policista vstoupí do mého domu, zabiju ho taky,“ říkal Horner podle nahrávky, puštěné v soudní síni. Rozsudek mladík vyslechl s pláčem. Příběh se rychle šířil sociálními sítěmi, měl však jednu chybu: byl zcela falešný.