Hofmeester se do projektu pustil kvůli rychlému tempu, jakým se jeho dcera Lotte měnila. Chtěl si uchovat ucelené vzpomínky, začal proto svého potomka, který se narodil 28. října 1999, pravidelně natáčet.

„Někdo jiný by si založil album, já se rozhodl pro natáčení,“ řekl filmař. V listopadu roku 2002 se mu narodil syn Vince a Hofmeester začal zaznamenávat i jeho život.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Frans Hofmeester natočil stejné video i u svého syna.

Své děti sice natáčel jen pár vteřin týdně, ale i tak s nimi měl trápení. Někdy se jim do toho totiž nechtělo a snažily se to odkládat. Na řadu tak musely přijít přesvědčovací metody.

Video, které zaznamenává život Lotte od jejího narození do 14 let, si odbylo premiéru v únoru v madridském muzeu Reina Sofia. Na internetu ho Hofmeester zveřejnil minulý týden.

Stejně jako u minulých videí, i tentokrát připojil oceňovaný filmař a fotograf na konec videa obligátní dodatek „pokračování příště“. Je tak téměř jisté, že za čas o něm a o jeho dětech uslyšíme znova. I přes občasné remcání jsou totiž z projektu nadšené a svého otce podporují.