Bývalá číšnice z této noblesní restaurace tak listu Le Canard Enchainé potvrdila to, co se o podobných podnicích v Paříži šušká. Všechny nechutné stereotypy jsou podle ní pravdivé. Především pak právě diskriminace kvůli vzhledu. Nejste-li totiž dost hezcí jako modelové a modelky, v restauraci vás nevidí rádi. Vaše peníze ano, ale předražené pokrmy si musíte sníst schovaní. Vidět v podniku totiž musejí být samí krásní lidé.

„Pohlední muži a krásné ženy jsou usazováni v přední části, kde jsou vidět, zatímco ošklivé je třeba držet vzadu schované,“ cituje číšnici Le Canard Enchainé.

Hosté restaurace Georges v šestém patře Pompidouova centra jsou na očích všem, kdo procházejí kolem, zvláště pak návštěvníkům muzea. Manažeři chtějí mít nejlepší reklamu a usazují na nejviditelnější místa ty nejatraktivnější hosty.

Majiteli podniku jsou bratři Gilbert a Jean-Louis Costes. První ze sourozenců prý praktiku sám vymyslel. „Bušil to do nás pořád dokola a byl na to velmi hrdý, protože je to prý jeho nápad,“ tvrdí nejmenovaná servírka na stránkách listu Le Canard Enchainé.

Ovšem občas mohou sedět vepředu prý i oškliví lidé. „Tehdy, ale pouze tehdy, když jsou to celebrity,“ dodává číšnice.