Graham a Sheryl Anleyovi byli na tříměsíční plavbě na Madagaskar, když v tom minulou neděli v brzkých ranních hodinách vpluli několik desítek kilometrů od města East London do rozbouřených vod a narazili do útesu, informoval jihoafrický zpravodajský server News 24.

Anley odeslal nouzový signál a spustil lodní tísňovou bóji, potápějící jachtu ale musel okamžitě opustit. V tu chvíli učinil rozhodnutí, kvůli kterému má doma asi pořádně dusno. Místo své ženy totiž vzal jejich devítiletou fenku Jack Russel teriéra jménem Rosie a doplaval s ní ke břehu. Jeho manželka přišla na řadu až jako druhá.

Anleyho devítiletá fenka Jack Russel teriéra Rosie

Anleyho devítiletá fenka Jack Russel teriéra Rosie

FOTO: Facebook, Graham Anley

„Graham nám řekl, že jako první plaval na břeh s Rosie. Pak se vrátil pro svou ženu, jejíž bezpečnostní lano se zaseklo o kormidlo,“ uvedl Geoff McGregor, mluvčí neziskové organizace National Sea Rescue Institute (NSRI), která zachraňuje životy na moři a u níž je Anley už 22 let dobrovolníkem.

Manželé i pes byli vybaveni záchrannými vestami, z nebezpečné situace tak vyvázli bezpečně a nezraněni. Krátce poté, co se dostali všichni na břeh, pro ně přiletěla helikoptéra a přepravila je na nedalekou základnu.

Jejich jachta pojmenovaná jako Boundless (angl. bez hranic) se nakonec nepotopila, voda ji odnesla na mělčinu. Při nehodě utrpěla značné poškození, pár teď proto čekají opravy. Původně plánovanou cestu na Madagaskar teď budou muset začít znovu od začátku. Otázkou ovšem je, zda bude mít Sheryl Anleyová vůbec chuť se jí opětovně zúčastnit.