K honičce došlo už v červnu roku 2011, ale záběry byly zveřejněny až tento týden při soudním přelíčení.

Mahmoon nebyl před soudem žádným nováčkem. Trest zákazu řízení mu byl v minulosti už jednou uložen. Mladý Brit ho tehdy stihl porušit. Nebylo tedy překvapením, když po vynesení rozsudku prohlásil: „Budu řídit dál. Chyťte mě, pokud to dokážete,“ řekl s výsměchem.

Kromě zákazu musí před návratem na silnice podstoupit lekce řízení. Soud v Liverpoolu mu ještě uložil pokutu ve výši 515 liber (asi 15 tisíc korun). Když byl potrestaný řidič u soudu dotázán, zda může tuto částku zaplatit, strčil ruku do kapsy a sarkasticky prohlásil, že mu chybí asi deset liber.

Čtyřiadvacetiletý muž, který má v záznamech kromě výše zmíněných prohřešků také držení marihuany za účelem její další distribuce, se před dvěma lety řítil brzy ráno po dálnici M57 na severu Anglie v půjčeném voze Audi R8. Poté přejel na M62, kde ho dohnal hlídkový vůz.

Po dálnici jel průměrnou rychlostí 231–265 km/h Policisté si ale myslí, že v jednu chvíli jel i rychleji. I tak se ovšem podle policejních záznamů jedná o druhou nejvyšší zaznamenanou rychlost na britských silnicích. Na prvním místě je 277 km/h.