Devětatřicetiletá Latisha Jamesová a sedmadvacetiletá Jessica Tylerová se přišly podívat do školy na své ratolesti. Jamesová přitom podle informací televizní stanice WKMG-TV stála v popředí a vystoupení své dcery natáčela. Tylerová, která seděla o kus dál za ní, ji přišla požádat, aby si sedla a ostatní viděli. Ta však na její výzvu nereagovala.

Tylerová, která se mezitím vrátila na své místo, se tedy ke stojící ženě vydala znovu. Přitom prý schválně strčila do mladší dcery Jamesové, která stála v davu. Tylerová ale tvrdí, že do ní vrazila omylem.

To už však oběma aktérkám povolily nervy a začaly na sebe křičet a strkat se. Mladší z nich nakonec zavolala na tísňovou linku. Jamesová, která podle policie incident vyvolala tím, že Tylerovou škrtila, byla zadržena za fyzické napadení.

Zatčení ale stále hrozí i druhé ženě, pokud státní zástupce rozhodne, že i ona svou protivnici napadla. Ani jedna se už nesmí účastnit dalších školních akcí, Tylerová tak každopádně přijde o zakončovací ceremoniál jejího druhého dítěte, které chodí do páté třídy ve stejné škole.