Melarkey natáčel na Lough Foyle, které je v podstatě ústím stejnojmenné řeky, školní projekt se svým kamarádem, když se poblíž jejich lodi objevil "záhadný plovoucí objekt". Plovoucí trosky to vzhledem k rychlému pohybu být nemohly, jako další vysvětlení se nabízel delfín nebo velryba, ale mladíci si přisadili.

 

FOTO: David Ryneš, Yahoo Maps

"Vypadá to, že tu máme naši vlastní Lochnesskou příšeru. Najdou se nějací odborníci?" uvedl Melarkey v komentáři k videu. Spekulace, podle nichž se jedná jen o způsob, jak propagovat zmíněný školní projekt, studenti odmítli. Za pravostí videa si stojí.

Deník Belfast Telegraph jejich tvrzení rozporuje a ukazuje na několik nesrovnalostí. Na videu je vidět pevninský útvar, který podle deníku neodpovídá ničemu okolo Lough Foyle, ale spíše poloostrovu Howth u Dublinu. Na pozadí je také vidět velké plavidlo, které by na tak malé ploše, jakou jezero je, nemělo kam plout.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Příšeru na jezeře Loch Ness natočil takto v roce 1960 Tim Dinsdale, jeho záběry byly prohlášeny za pravé

Ať už je pravda jakákoliv, je také zmiňováno, že celá legenda o Lochnesské příšeře vznikla na podobně chatrných základech. Od jejího prvního spatření uplynulo nedávno 80 let a dodnes se spekuluje, zda se nejednalo jen o chytrý trik, jak posílit turistický ruch. [celá zpráva]