Rapper vlastním jménem William Adams nechal píseň zahrát během konference agentury NASA v kalifornské Pasadeně. Před publikem, v němž bylo i mnoho mladých lidí, uvedl, že chtěl svým hudebním dílem přesáhnout hranice času a kultur.

„Snažil jsem se poukázat na lidskou spolupráci. Zapojil jsem orchestr a něco, co je nadčasové, víte, a taky přenesené do různých kultur. Nezaznívá tam tedy rytmus hiphopu ani taneční rytmus,“ uvedl Will.i.am.

Nakolik se zpěvákovi, který se mimo jiné proslavil jako spoluzakladatel hiphopové kapely The Black Eyed Peas, podařilo vytvořit hodnotné nadčasové dílo, je otázkou. Jak ale Will.i.am sám agentuře Reuters přiznal, k projektu ho vedla především snaha podpořit mladé lidi ve studiu vědy.

Lidstvo už se širému vesmíru hudební tvorbou pocházející z planety Země pochlubilo na pozlacených měděných deskách, kterými jsou vybaveny sondy Voyager a Voyager 2. Obsahují kromě jiných například díla Bacha, Mozarta, Beethovena, Stravinského, ale také třeba píseň Chucka Berryho.

V porovnání s klasiky je Will.i.amův opus spíše opakujícím se banálním harmonickým postupem obohaceným o jednoduchý smyčcový motiv a roboticky naefektovaný vokál, v čemž se věrně odráží vývoj hudebního vkusu mnoha pozemšťanů.