Obrázek nápadně připomínající tvář Ježíše Krista objevili místní na kmenu stromu, který zaměstnanci hřbitova pokáceli minulý týden. Protože „zjevení“ budilo velkou pozornost návštěvníků hřbitova, rozhodl se místní starousedlík Sean Osborne natočit pařez na video a pochlubit se celému světu.

“Jde opravdu o velkou kuriozitu. Když se na pařez díváte, cítíte, jak vám vstávají chlupy na zádech. Abyste si to skutečně zažili, musíte to vidět na vlastní oči,“ řekl Osborne serveru UTV.

Poražený strom stál u hrobu zesnulé malé dívenky Rebbecy Stevenové, která byla pohřbena v srpnu roku 1916. Mluvčí belfastské městské rady potvrdila serveru, že obrázek Ježíše byl odhalen po generální údržbě stromů na místním hřbitově. “Lidé se pak začali ozývat, že na pařezu je podobizna Ježíše Krista,“ dodala Stevenová.

Nikdo z místních si teď prý nedokáže vysvětlit, jak se podobizna na strom dostala. “Jestli to někdo namaloval, pak odvedl opravdu dobrou práci, navíc v naprosté tichosti. Vážně nevím, o co přesně jde, ale bude zajímavé pozorovat, jaký úspěch bude mít podobizna u veřejnosti. Dal jsem video na internet, aby si lidé vytvořili vlastní názor,“ dodal Osborne.