V průvodu se sešli mimo jiné oběšenci, zdravotní sestry, lékaři, jeptišky, Červená karkulka, chlupatý vlkodlak či dáma s lustrem naraženým na horní části těla.  Objevilo se tam ale i pár zkrvavených zombie psů, kteří se svíjeli a vydávali kvílivé zvuky.

"Dnešní procházka zombie se konala rozhodně proto, že máme rádi horrory, máme rádi zombie, máme rádi zombie horrory a chceme se prostě pobavit," řekl ČTK za organizátory Jaroslav Špinka.

Kolem 17:00 vyšel průvod zombies a jejich obětí přes Karlův most k Rudolfinu, kde se všichni společně vyfotili. Pokračovali přes Staroměstské náměstí do hudebního klubu Chapeau Rouge na Starém Městě na afterparty. Happening "oživlých mrtvol" navazuje na podobné akce v Americe a Evropě. Téma vychází z oblíbenosti zombie filmů. Smyslem přehlídky je co nejlépe předstírat motoriku živých mrtvých a děsit okolí.

Špinka k tomu uvedl, že existují instruktážní videa a jsou filmy, ze kterých mohou lidé pochytit, jak se má pohybovat a chovat a co by měla vydávat za zvuky správná zombie. "Řada lidí to bere velmi vážně a myslím si, že turisté si pohledu na zombie v průvodu velmi užívali.