Frans Hofmeester z Utrechtu se pustil do zajímavého projektu. V každém týdnu života dcery Lotte pořídil krátké záběry se světlou dekou v pozadí. Snímky nakonec poskládal za sebe a vytvořil unikátní časosběrné video v celkové délce dvou minut a 35 vteřin.

Lotte začal natáčet v kolébce dlouho předtím, než se vůbec mohla posadit. Jak následovaly týdny a měsíce, které se na snímku scvrkly do pouhých vteřin, Lotte rostla do krásy. Měnil se jí tvar obličeje i délka vlasů a postupně začala s tátou živě komunikovat. Najednou se obraz vybarvil a přiblížil se Lottin dvanáctý rok.

Takové ohlasy autor nečekal

Od minulého pondělí video zhlédly stovky tisíc diváků a jejich komentáře k vytrvalému otcovskému projektu jsou převážně pozitivní. Dokonce i samotného Hofmeestera takový ohlas překvapil.

„Jsem naprosto ohromen tím, kolik lidí do dnešního dne snímek vidělo. Vážně. Naplňuje mě to štěstím. Děkuji všem,“ připsal tuto neděli do příspěvků otec malé Lotte.

Lidé byli nadšeni nápadem i provedením a Hofmeestera povzbuzovali k pokračování. To už ale autor, který patří k mezinárodně uznávaným a oceňovaným filmařům a fotografům, přislíbil, když na konci videa připsal dodatek „pokračování příště“.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Frans Hofmeester natočil stejné video i u svého syna Vince, kterému je nyní devět let. Zdroj: Frans Hofmeester, Frans Hofmeester Kunstprodukties

Navíc v minulém týdnu zveřejnil ještě další podobné video, na kterém stejným způsobem zdokumentoval růst svého syna Vince. Tomu je nyní devět let a stejně jako Lotte i on bude zřejmě ještě nějaký čas absolvovat krátká filmová setkání s otcem.