Školní filmový projekt studentů z anglického Wokingu nabral zcela jiný směr, když jeden z přihlížejících lidí zavolal policii v domnění, že se stal svědkem ozbrojeného přepadení. Policie na tísňové volání okamžitě zareagovala.

Do akce vyjelo několik policejních vozů, které uzavřely třídu High Street i přilehlé ulice. Strážníci pak honili údajného ozbrojeného muže, ze kterého se nakonec vyklubal student s hračkou v ruce.

Důrazné napomenutí

„Kolem 12:30 jsme obdrželi hlášení, že po ulici High Street pobíhá muž s něčím, co vypadá jako zbraň. Na základě této zprávy o podezřelé aktivitě policisté uzavřeli centrum Wokingu,“ uvedl mluvčí policie v hrabství Surrey.

„Velmi rychle ale zjistili, že se jedná o studenta, který je členem celé skupiny. Mladí filmaři dostali důrazné napomenutí,“ dodal mluvčí s tím, že mladíci udělali chybu, když o natáčení filmu neinformovali ani místní úřady, ani policii.

Vtipná scéna

„Bylo by to vtipné, kdyby to nezpůsobilo v centru města takový rozruch. Skupinka mladých lidí pobíhala kolem a natáčela film. Jeden z nich měl hračku ve tvaru zbraně  a neustále vykukoval z opuštěné budovy a střílel po zombie,“ uvedl pro deník The Daily Telegraph 31letý Greg Abbott, jeden z místních obyvatel.