Podle mezinárodní organizace MUFON, která se zabývá výzkumem UFO, lidé hlásili pronikavá světla a vznášedla na noční obloze v celé oblasti, a to nejen v pondělí, ale i v úterý a ve středu.

„Obdrželi jsme různá hlášení o obrovském vzdušném plavidle, které se chaoticky pohybovalo po obloze. Je to pozoruhodné, protože se běžná letadla takto nechovají. Helikoptéry sice podobné chování vykazují, podle hlášení ale objekt vypadal jinak,“ řekla regionální televizi FOX 4 Margie Kayová z mezinárodní organizace MUFON.

Organizace podle Kayové kontaktovala všechna místní letiště. Ukázalo se, že nějakých 82 hlášených případů může být vysvětleno, s největší pravděpodobností šlo o akrobatická letadla. Na druhou stranu však několik případů stále zůstává bez věrohodného vysvětlení, uvedla televize FOX 4.

Pro natáčení UFO platí určitá pravidla

Video, které pořídil jeden z pozorovatelů na mobilní telefon, je však nekvalitní, a tudíž bohužel není příliš průkazné. Podle pracovníků MUFONu by totiž lidé při natáčení údajných UFO měli dodržovat určitá pravidla.

Kamera by měla stát na stativu, popřípadě na stabilním rovném povrchu. Kdyby to v tu chvíli nebylo možné, kameraman by měl zapřít své tělo o stěnu nebo jiný pevný povrch, aby se tak vyvaroval roztřeseného obrazu. Zároveň by na videu měl být nějaký výchozí bod pro srovnání, například horizont, koruna stromu, dům nebo přírodní památka. Tyto body video nijak neznehodnotí, naopak.