Pravidelní návštěvníci PFF přicházeli do prostoru Holešovické tržnice s velkými očekáváními. Organizace pražského food festivalu číslo 1 totiž v posledních dvou letech kulhala na obě nohy a všichni tak čekali, zda budou Holešovice vhodným místem pro obdobný festival milovníků kvalitní gastronomie. A jsou. Žádné velké tlačenice, dostatek stolků na jedení, dětský koutek a doprovodný program v kryté hale přenášený na velké televizní obrazovky. Radost strávníků kazily snad jen dotěrné vosy.

Vstupenka na festival stojí 300 korun, přičemž 200 korun ze vstupného už host může využít na koupi pokrmů u jednotlivých stánků. Ceny se u jednotlivých stánků velmi lišily, globálně však byly minimálně o třetinu nižší, než na konkurenčním PFF. Předkrmy se pohybovaly okolo 50 korun, hlavní chody od 70 do 120 korun a dezerty se daly sehnat již za tři desetikoruny. To je něco, o čem se může na PFF hostům jen zdát. Na druhou stranu, tam mají podniky o něco zvučnější jména. Podobnost akcí je však na první pohled zřejmá.

Některé podniky hleděly na food-styling více, jiné méně...

Některé podniky hleděly na food-styling více, jiné méně...

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

"Nechceme nikomu vyloženě konkurovat, spíše vidíme prostor pro další food festival, jako doplnění současného stavu. Děláme festival finančně přístupnější pro širší okruh návštěvníků i restaurací, snažíme se, aby všichni měli po návštěvě festivalu pěkný zážitek a o čem vyprávět. Například jsme zajistili velký dětský koutek s aktivitami, divadélkem a hlavně hlídáním, dostatečné množství důstojných míst pro degustaci jídel a také dostatek hygienických zařízení. Festival by měl být akcí, kde se budou návštěvníci cítit příjemně, a kam se rádi za rok vrátí," řekla Novinkám pořadatelka akce Adéla Hendrichová.

Tekutý dusík v akci

Velký úspěch slavil u návštěvníků například restaurant U Bílé krávy, který si zahrával se špetkou molekulární gastronomie. Připravoval totiž zmrzlinové obláčky vyrobené v tekutém dusíku (50 korun). A jak to tak bývá, doutnající pokrm vzbudil mezi lidmi velký zájem.

Příprava zmrzliny v tekutém dusíku působí na oko magickým dojmem.

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

Zmrzlina nesmí zůstat v nádobě s tekutým dusíkem příliš dlouho.

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

I servírování zmrzliny je obřad sám o sobě...

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

Se zmrzlinou slavil restaurant velký úspěch.

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

Celkem na návštěvníky čeká zhruba 100 pokrmů od 22 restaurací, výběr piv, vín a koňaků. Nechyběla pak možnost koupě různých vybraných delikates, ale například pravého českého česneku paličáku, dokonce i v bio variantě.

Kvalitní česnek by měl být v kuchyni samozřejmostí.

Kvalitní česnek by měl být v kuchyni samozřejmostí.

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

Výtěžek z celé Foodparade putuje do nadace, která má za účel podporovat mladé studenty gastronomie, zlepšit stravování ve školních jídelnách a pomoci správné výživě dětí.

Pokud na festival dorazíte, musíte ochutnat...
Salát s kachním masem, pečenými kaštany a medovým dresinkemBistro Metropolitan
60 korun

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

Red Curry s rýží
Občanská plovárna
80 korun

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

Hovězí líčka ve smržové omáčce s bramborovo-celerovým pyréU Bílé krávy
80 korun

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

Voňavý perník se švestkovým chutney ovoněné rumem s jablečným kompotem jako od maminkyChateau St. Havel
30 korun

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky