Splashdiving není žádným hřiměždickým výmyslem, je oficiální sportovní disciplínou populární po celém světě. Je to sice trochu o zdraví, ale to milovníkům adrenalinu ani trochu nevadí. Tvrdí, že bolest je jen krátkodobá a za pobavení to rozhodně stojí.

Aby byl dopad co možná nejbezpečnější, používají navíc někteří speciální neoprenové obleky. I tak se ale bolestivým zraněním občas nevyhnou. A možná právě proto jde hlavně o mužskou disciplínu, což dokázala i exhibice v Hříměždicích, které se nezúčastnila jediná žena. Ve světě pak splashdiving provozuje jen několik odvážlivkyň.

Z úctyhodné výšky 14 a 16 metrů skákali v Hřiměždicích zejména skokani ze zahraničí. Mezi nimi i hvězda světového splashdivingu, německý skokan Christian Guth, který se pyšní světovým rekordním skokem ze 40metrové výšky s dopadem na zadek.

I když působí skoky velmi nebezpečně, nikomu z exhibičního týmu se naštěstí nic nestalo. Odnesly to jen plavky jednoho z německých skokanů, ten si je během skoku s tvrdým dopadem roztrhl přímo na zadku.

Exhibice bláznivých skoků potrvá v hřiměždickém lomu i po celou sobotu a kdo ví, třeba se v ní na příštím ročníku už bude i soutěžit.