Krajta královská, která má dvě hlavy, a tudíž i dva na sobě nezávislé mozky, je podle chovatele hadů Stefana Broghammera jedním z pouhých dvou dvouhlavých hadů na světě. Ten druhý, krajta kobercová, se vylíhl ve Spojených státech.

„Je to docela komické a zajímavé, když přijde řada na chování. Had má dvě hlavy a v každé z nich samostatný mozek. Na každém pohybu se tedy v podstatě musí shodnout dva jednotliví hadi. Je vcelku roztomilé to sledovat,“ řekl ve středu agentuře Reuters pyšný chovatel.

Broghammer věří, že je zájem o hady do jisté míry založen na skutečnosti, že se tito tvorové často vyskytují v pohádkách a bájích. Dvouhlavý had je podle něj dokonce typickým mýtickým stvořením, které podněcuje fantazii a přivádí lidi na myšlenky o magii.

Zájemce z Číny nabídl tučnou odměnu

Před třemi měsíci požádal Broghammer na internetu lidi, aby mu pomohli vymyslet pro jedinečného hada jména. Nyní je ale budoucnost tohoto tvora nejistá. Jeho majitel se totiž nemůže rozhodnout, zda zvíře prodat, nebo si ho ponechat.

„Nu, musíme z něčeho vyžít, proto se snažíme prodat cokoli, co tu máme. Na druhou stranu musím přiznat, že mi dvouhlavý had přirostl k srdci. Ještě jsem se nerozhodl. Ozval se mi zájemce z Číny a nabídl poměrně vysokou finanční odměnu. Přesto si nejsem jistý. Uvidíme, jak se situace vyvine,“ řekl na závěr Broghammer.