Od pondělního rána probíhají v pražském divadle Kalich konkurzy na obsazení nového muzikálu Osmý světadíl. Ten je složen z hitů kultovní slovenské kapely Elán, které dávají dohromady příběh podobně jako v muzikálech Mamma Mia nebo v českých Dětech ráje. Mezi adeptkami na hlavní dívčí roli Jany byly mj. i Radka Pavlovčinová či Eliška Bučková.

Eliška Bučková a Markéta Poulíčková před castingem

Eliška Bučková a Markéta Poulíčková před castingem

FOTO: Michaela Feuereislová, Novinky

Radka, kterou evidentně poškodil románek se ženatým hercem Miroslavem Etzlerem, vypadla už na začátku. "Nehodila se typově," uvedl mluvčí divadla Jaroslav Panenka. To, že v divadle Kalich už hraje v muzikálu Robin Hood, do něhož ji vybrali šéf divadla Michal Kocourek a režisér Ján Ďurovčík, jenž bude režírovat i Osmý světadíl, nehrálo roli.

Eliška Bučková, která se probojovala mezi sedm nejlepších, se dočkala vystoupení před pány z Elánu, kteří dorazili v úterý do Prahy na otočku vlakem. V tu chvíli už ale podle slov režiséra Ďurovčíka velké šance neměla.

"Je velmi talentovaná. Nezpívá špatně, ani pohybově na tom není špatně. Ale musí na sobě ještě pracovat. To, abychom jí dali hned hlavní roli, by bylo pro všechny kontraproduktivní," řekl Novinkám Ďurovčík.

Sama Eliška si ovšem ještě před činoherním vystoupením celkem věřila. "Zpěv snad ušel, po tanci nás rozdělili na polena a polopolena, já jsem skončila v té lepší části," svěřila Eliška, pro niž se jednalo o první konkurz, do kterého šla. Na roli služky v muzikálu Švejk byla oslovena přímo.

Kapela Elán vytvořila muzikál ze svých hitů

Kapela Elán vytvořila muzikál ze svých hitů

FOTO: Michaela Feuereislová, Novinky

Bučková jiné muzikály než Osmý světadíl nezkoušela. "Vašek (Noid) mě chce mít pod kontrolou. Sám hraje v Hudebním divadle v Karlíně a tady v Kalichu, takže to tady i znám. Třeba do Hybernie, kde se bude hrát Quasimodo, bych sama ani nechtěla," svěřila Novinkám. O pár hodin později se však dozvěděla smutný verdikt.