„Těším se moc. Myslím si, že ona je pružná, bystrá, chytrá a má smysl pro humor. Doufám, že si budeme vycházet vstříc. S Darou se známe. Ne sice nějak extra dobře, ale když se potkáme v baru, dáme si skleničku. Vím, že je to prima holka, takže se těším na zábavu,“ svěřil se deníku Právo Vondráček, který na sebe prozradil, že ve svém volnu zrovna plesy nevyhledává.

„Většinou tam účinkuji s kapelou Lokomotiva, nebo je moderuju. Ale že bych šel k pokladně a koupil si lístky na ples, to rozhodně ne. Naposledy mě bavila prodloužená v tanečních a můj maturitní ples. Od té doby chodím na plesy jenom jako účinkující,“ vysvětlil Vondráček.

Podle svých slov neovládá ani pravidla stolování. „Nejsem v tom až tak zběhlý. Jíst tam ale nebudu, takže to nevadí. Vím, že se příbory berou z vnější strany. Nad talířem se nachází dezertní vidlička, čili lžička, a vím, že se nesluší mlaskat. Tím bych to uzavřel. Jo a lokty ne na stole. Ale nedokázal bych pohostit britskou královnu,“ dodal moderátor.

Přestože ale neovládá pravidla etikety, ví, že v čerstvých ranách se rýpat nemá. Právě proto se rozhodl, že s Darou Rolins nebude rozhodně rozebírat okolnosti kolem její loňské autonehody, během které zemřel motocyklista Jindřich Rotrekl (†63).

„Myslím si, že to davové pitvání v tom může člověka zničit. Snažím se to nedělat. Nebudu se s ní o tom bavit, protože si myslím, že jí to musí být nepříjemné. Je to totiž stále citlivé a ožehavé téma,“ ukončil Vondráček.

Ples v Opeře se uskuteční 5. února ve Státní opeře v Praze. A na počest patronky plesu, kterou je kambodžská princezna Norodom Arunrasmy, bude laděný do kambodžských barev.