Ačkoli ve chvíli, kdy kocour začal budit svoji paničku, už byl dým i v obýváku, dvojice se neprobudila. Nahoře v domě ještě spala Davidova dcera Claire. Rodina uhasila největší požár, zachránila své domácí mazlíčky, zavolala hasiče a utekla ven z domu.

Trojice byla odvezena sanitkou do nemocnice, jelikož se nadýchala kouře, ale byla brzy propuštěna. Jen Claire v ní strávila pět hodin a pak propuštěna do domácího ošetřování. O den později se vyjádřila, že je jí trochu lépe, ale zatím ne o moc. Dívka trpí astmatem.

Kocour bandita je nyní místním hrdinou.

Kocour bandita je nyní místním hrdinou.

FOTO: fotobanka Profimedia

Marie s Davidem možná vděčí za to, že žijí, svému kocourovi.

Marie s Davidem možná vděčí za to, že žijí, svému kocourovi.

FOTO: fotobanka Profimedia

Hasičský záchranný tým z Lincolnshire uhasil oheň a poté v domě instaloval detektory požáru. David řekl, že se od hasičů dozvěděl, že kdyby je neprobudil kocour, nejspíš by v domě zemřeli. Marie dodala, že je jejich Bandita opravdu velice inteligentní kočka.

Bandita ucítil kouř z kuchyně a probudil své majitele.

Bandita ucítil kouř z kuchyně a probudil své majitele.

FOTO: fotobanka Profimedia

Rodina je však nyní i nešťastná, ačkoli vše nakonec dopadlo dobře a všichni vše v pořádku přežili, nepříliš majetní obyvatelé domu nebyli pojištění a kvůli požáru přišli o většinu spotřebičů. Všichni jsou však rádi, že uchránili svých pět dospělých koček, čtyři koťata, dva psy, křečky, pískomily a králíky.