Jedním z hlavních důvodů pro tuto domněnku je prý změněné chování následnice trůnu ve vztahu k alkoholu. Během tradičního slavnostního banketu pro nositele Nobelovy ceny 10. prosince na stockholmské radnici totiž mohli diváci v přímém televizním přenosu vidět, že Victoria nabízenou sklenici vína odmítla.

V minulých letech to tak nebývalo. Vysoké částky mohou vyhrát sázející, kteří si vsadí na správné jméno údajně očekávaného potomka. U dívčích jmen se za nejpravděpodobnější považují Desirée, Kristina a Margareta, u chlapeckých vedou jména Gustav, Oscar a Erik.

Kdo by si vsadil na prince Zlatana - podle nejúspěšnějšího švédského fotbalisty Zlatana Imbrahimovice - dostane v případě, že to bude správná odpověď, za každých vsazených 100 švédských korun (asi 278 korun českých) vyplaceno 50 000 švédských korun (asi 13 900 korun).

Victoria je nejstarší ze tří dětí švédského královského páru a první v nástupnictví na trůn. Na svou roli královny se snažila připravit studii na univerzitě v Yale v USA, stážemi v OSN, na švédském zastoupení v EU, v armádě a ve švédské vládě. Hovoří několika světovými jazyky.

Nejoblíbenější člen královské rodiny

Victoria je dlouhodobě nejoblíbenějším členem královské rodiny a podle posledních průzkumů si třetina Švédů přeje, aby vystřídala na trůnu svého otce. Král Carl XVI. Gustav by měl podle nich příští rok odejít do důchodu a přenechat trůn dceři. Polovina dotázaných si oproti tomu přeje, aby král v čele země zůstal. Král však nemá v úmyslu odstoupit, neboť v panování vidí celoživotní úkol.