Pokud dámy zářivou žlutou vestu v kombinaci se svým vyzývavým oblečením odmítnou nosit, zaplatí podle nových dopravních předpisů pokutu ve výši jednoho tisíce korun, uvedl britský Telegraph.

Policisté tvrdí, že sexuální pracovnice na silnici LL-11 představují nebezpečí pro řidiče, kteří do nich mohou snadno narazit jen proto, že je přehlédnou. Ve Španělsku již od roku 2004 existuje zákon, který praví, že chodci na silnici na sobě musí mít oděv s vysokou viditelností.

Ve Španělsku je prostituce běžná

„Během posledních pár měsíců byly prostitutky pokutovány ze dvou důvodů. Pro nenošení reflexního oděvu a proto, že představovaly nebezpečí na veřejných komunikacích,“ uvedl mluvčí místní policie Mossos d'Esquadra.

Odhaduje se, že ve Španělsku se svým tělem živí na 300 tisíc žen. Prostituce v zemi navíc není ilegální. Velice spoře oděné ženy stojící podél silnic mimo vetší města patří k místnímu koloritu a nejsou vnímány jako nic výjimečného. V nedávném průzkumu navíc vyšlo najevo, že každý čtvrtý Španěl si již minimálně jednou za sex zaplatil.