Od 24. května, kdy nalezla mrtvé tělo svého manžela, zpěváka Petra Muka, se Eva Muková vyhýbala společnosti. Nezúčastnila se ani veřejné tryzny v divadle Broadway, která byla v den Mukova pohřbu uspořádána na počest jejího manžela.

Eva Muková na narozeninovém koncertě Ilony Csákové

Eva Muková před narozeninovým koncertem Ilony Csákové

FOTO: Michaela Feuereislová

Trvalo pět měsíců, než se dokázala sejít s větší partou lidí, s nimiž se vídala za Petrova života. Před koncertem, který si uspořádala Ilona Csáková ke svým 40. narozeninám, se setkala například s Petrem Kolářem, Bárou Basikovou, manažerem Richardem Dušákem či bubeníkem Tomášem Waschingerem, členem P. M. bandu, který nyní hraje s Csákovou.

"Chtěla jsem využít té příležitosti, že budu moci potkat tyhle lidi pohromadě, popřát Iloně a popovídat si se všemi," řekla Novinkám ke zhruba hodinovému setkání Muková. Samotného koncertu ani doprovodného rautu se nezúčastnila.

Eva Muková a Petr Kolář na narozeninovém koncertě Ilony Csákové

Eva Muková a Petr Kolář před narozeninovým koncertem Ilony Csákové

FOTO: Michaela Feuereislová

O památku Petra Muka se paní Eva stará. Podle informací Novinek se podílela na výběru Mukových písní pro komplet s devíti disky, který vyšel 1. října a obsahuje osm CD a jedno DVD s písněmi z jeho kariéry od roku 1997 do roku 2010.

Petr Muk s manželkou Evou

FOTO: Michaela Feuereislová

Vdova po Mukovi pochází ze Slovenska, věnovala se profesi bytové designérky. Po manželově smrti nějaký čas uvažovala, že by opustila byt na Vinohradech, kde s ním žila, a vrátila se do Bratislavy a ke své profesi. Zatím to ale nerealizovala.

Petr Muk zemřel 24. května. I když se spekulovalo o sebevraždě, pitva to nakonec vyvrátila. Jeho smrt byla nešťastná náhoda, zpěvák se ve spánku udusil zvratky.