Kay Russelová netušila, co se děje, když se probudila a mluvila jinak než dříve. Její řeč byla mírně nesrozumitelná a zněla, jako když se snaží mluvit anglicky Francouz, který o britské výslovnosti angličtiny nikdy nic neslyšel.

Žena si tak nechala udělat několik lékařských vyšetření, která však přinesla nepříznivé zjištění. Migréna jí totiž způsobila mírné poškození mozku. Lékaři u ní diagnostikovali tzv. Syndrom zahraničního přízvuku, vzácný stav, který ovlivňuje celé řečové centrum. Na celém světě je pouze 60 takových případů.

Kay Russellová z Bishop´s Cleeve nedaleko Cheltenhamu tvrdí, že jí její momentální zdravotní stav zničil celý život. Dříve pracovala jako prodavačka, ale unikátní porucha řeči jí vážně pošramotila sebevědomí a ona dala výpověď.

Stav ovlivňuje dokonce i psaní

"Když trpíte tímto syndromem, tak se nesnažíte mluvit jinak. Mé obličejové svalstvo jednoduše pracuje jinak, a tak je má intonace a výslovnost úplně jiná, než jsem ji měla dříve. Nejhorší je, že mě to ovlivňuje i v psaném projevu. Říkám teď chybně peoples místo people (lidé), hrozné je, že bych to automaticky stejně tak i napsala," popsala Russellová svůj momentální stav.

"Hodně lidí mi říká, že je můj nový přízvuk roztomilý. Jenže vaši známí vás po telefonu vůbec nepoznávají a vy ztrácíte mnoho ze své identity a celého já," uzavřela smutně Angličanka pro Daily Mail.