Onemocnění bylo u dívek diagnostikováno poté, co začala mít Courtney ve svých pěti letech vážné problémy. Otec nechal udělat testy i jejím sestrám a výsledky nemilosrdně ukázaly, že všechny trpí týmž syndromem. Doktoři se domnívají, že jej podědily po své matce Sharon, která zemřela v únoru 2002 ve věku pouhých 23 let. Melisse bylo tehdy pouze pět týdnů.

"Nechal jsem si dělat testy a podle nich nejsem přenašečem tohoto onemocnění, a tak to musí pocházet ze Sharoniny strany. Bylo to opravdu stresující, když to lékaři diagnostikovali u všech. Malá Melissa se s tím špatně vyrovnává, zvláště poté, co nám lékaři řekli, že právě na toto onemocnění zemřela i jejich matka," řekl deníku Daily Mail otec Stephen.

Kontroluje je i ve spánku

"Může to na ně přijít kdykoliv, i během spánku. Neustále v noci vstávám, abych je zkontroloval," říká otec, který zůstává v domácnosti, aby mohl o své dcery pečovat.

Courtney nosila v dubnu přístroj, který monitoroval tlukot jejího srdce, protože je podle lékařů ve vážnějším stavu, než její dvě sestry. Všechny tři pak berou léky a musí si dávat pozor na to, aby nebyly z něčeho přehnaně nadšené, protože by je to mohlo stát i život.

"Tato vrozená choroba je pro všechny tři dívky extrémně nešťastná, je to jako časovaná bomba," uvedla ve svém vyjádření britská Children's Heart Federation (ANI).