"Jedu rovnou z nemocnice, mám za sebou osmou chemoterapii," řekl Novinkám na párty k novému filmu Bastardi herec Bořivoj Navrátil. Herec v únoru absolvoval náročnou operaci.

Na onkologii v nemocnici na Karlově náměstí ležel v pondělí  na kapačkách osm hodin. "Všechno má svoji dobrou stránku a musím se jí chytit. Hodně tam přečtu. Doma člověk nemá moc času a takhle za den přečtu krásnou knihu," říká Navrátil.

Chemoterapii snáší prý dobře. "Už je to několik měsíců, co mě léčí. Chvíli to jde, chvíli to není procházka růžovým sadem. Teď je mi dobře. Mám ale bohužel problémy s hlasivkami. Léčení způsobuje ochablost svalů a hlasivky jsou sval. Navíc sval, který je mi hodně zapotřebí. Slibují mi, že to bude dočasné, tak nezbývá, než věřit," vysvětluje herec.

Na párty dorazil kvůli producentovi filmu Bastardi Tomáši Magnuskovi, se kterým od září bude točit nový film Školní výlet. "Měl bych hrát ředitele zdravotního střediska," prozrazuje.

"Také mě čeká pravděpodobně nový film pro studenty FAMU. Právě dnes, když jsem ležel na chemoterapii mi volali, že pro mě mají hezký scénář. Tak se na něj moc těším," dodal Navrátil.