James Lumsden nebyl žádný slušňák, ještě než vyslovil osudnou větu, měl za sebou již větší množství poklesků. Profesor matematiky mimo jiné řekl jednou 14leté dívce, "ať přestane třást svými prsy a posadí se," zaznělo v disciplinárním řízení.

Lumsden ovšem pokoušel trpělivost žaček dlouhou dobu - poté, co školu navštívila inspekce z ministerstva školství, pronesl, že mu uniformy na školačkách přijdou "rajcovní". Není tak divu, že učitele ze školy v Ketteringu vyhodili. Hlavním důvodem bylo to, že se ostatní učitelé dozvěděli o tom, že se žačkami diskutoval o prostituci.

Krátce poté, co dvě dívky zmínily otázku prostituce, řekl jim doslova: "Kdybych byl váš pasák a měl vaše telefonní čísla, byl bych velmi bohatý. Vy byste ale byly ty, které by na sebe braly riziko a neměly z toho moc peněz," řekl Lumsden.

Výhody a nevýhody práce kurtizány

Učitel s dívkami také diskutoval o možnosti znásilnění při práci prostitutky. K otázce se dostali, když probírali výhody a nevýhody jednotlivých povolání. K ničemu takovému však neměl Lumsden jako matikář oprávnění. Když se ho pak jedna dívka zeptala na případné spropitné při práci lehké ženy, uvedl: "Pravděpodobnost, že vám někdo strčí deset liber (300 korun) za podvazek není příliš velká."

Lektor byl okamžitě vyhozen a v disciplinárním řízení bylo jasně doporučeno, že by již nikdy neměl pracovat jako učitel. Není totiž jisté, zda by se jeho chování neopakovalo.