Policie v hrabství Hertfordshire se rozhodla, že je počet strážníků na venkově nedostačující a přišla s nápadem, jak posílit své řady a přitom utratit za nové strážníky méně. Noví policisté na venkově tak nedostanou služební automobil, ale k dopravě budou moci používat své koně.

Podle policisty George Hollanda, který s celou myšlenkou přišel, je tato forma dopravy vysoce ekologická a navíc by mohla přilákat do policejních složek zcela nové lidi. Podle policisty je zcela absurdní fakt, že většina policistů v hrabství nepochází z venkova, ačkoli 80 procent tamějších obyvatel žije ve vesnicích.

Policista věří, že právě policisté z venkova budou oblasti prospěšnější než policisté z měst. Hertfordshire je prvním hrabstvím, které na tento model přistoupilo.

Myslivci a farmáři do služby

"V našich složkách je jen velmi lálo policistů venkovského původu. Jsem si jistý, že tu jsou potřeba. Venkované aspoň uvidí, že nám na jejich záležitostech záleží. Dodal, že apeluje zejména na farmáře a myslivce, kteří by mohli dobrou znalostí oblasti pomoci vyřešit místní zločiny lépe než městští policisté.

Policie již v rámci akce přijala 14 odhodlaných venkovských policistů, kteří začnou v práci od příštího týdne. Jejich řady však plánují do konce roku finálně rozšířit až na tři desítky.