Dalšími oběťmi předčasných internetových úmrtních oznámení se stali herec Jeff Goldblum známý z Jurského parku, zpěvák Rick Astley či představitel Indiany Jonese, herec Harrison Ford. Zprávy se objevovaly zejména na sociálních sítích, jako je Facebook či Twitter. Zejména Twitter přitom v poslední době několikrát přinesl zprávy o různých událostech dříve než tradiční média.

Zatímco někteří odborníci tato falešná oznámení podle CNN zlehčovali, podle jiných jsou takové aktivity urážlivé. Zvláště poté, co v minulých dnech několik celebrit, vedle Jacksona například herečka Farrah Fawcettová, zesnulo doopravdy.

Podle některých hlasů navíc falešné zprávy o úmrtích celebrit jsou důkazem problému, který sebou nese decentralizace zpráv na internetu. Zatímco tradiční média informace ověřují, uživatelé internetu takové zvyklosti často nedodržují. Podle šéfa zpravodajství internetové stránky Gawker Gabriela Snydera ale zkušení uživatelé internetu nepravdivou informaci z podezřelého zdroje poznají.

Důkazy někdy nestačí

Podobné klevety tak prý nejsou škodlivé. Celebrita navíc falešnou zprávu o svém úmrtí může i využít ve svůj prospěch.

Goldblum tak například zvěsti o svém skonu šel rozptýlit do populárního televizního pořadu Stephena Colberta. Colbert nejprve žertoval, že Goldbluma považuje za mrtvého, přestože vedle něj herec stál ve studiu. Goldblum se pak situaci pokusil zachránit a poslal na svůj účet na Twitteru zprávu o tom, že je stále naživu. Colbertem to ale neotřáslo. "Mrtví mohou twitterovat," vykřikl. Goldblumovi pak nezbylo nic jiného než přečíst do kamer svůj nekrolog.