Kurylenková se v novém snímku Quantum of Solace objevuje po boku Jamese Bonda, „muže, který pracoval celá desetiletí pod vedením Thatcherové a Reagana na zničení SSSR".

Z jejich projevu je zděšená nejen Olga, ale zřejmě i zbytek soudně myslících Ukrajinců, jimž teď musí být jasné, jak o jejich národní identitě a suverénnosti Rusové smýšlejí. V úvahu se však musí vzít i možnost, že je celá tato událost jen dobře vymyšlenou promo kampaní.

"Intelektuální a morální zrada"

„Sovětský svaz tě vychoval, pečoval o tebe a vedl tě ke svobodě, ale nikdo neočekával, že spácháš tento čin intelektuální a morální zrady,“ vzkázali komunisté z Petrohradu Kurylenkové na svém webu.

Olga však blahobytné dětství na Ukrajině před nedávnem komentovala takto: „Měla jsem šťastné dětství, protože jsem byla milována, a to je to nejdůležitější. Materiálně to samozřejmě bylo velmi těžké. Byla jsem smutná, když jsem si nemohla koupit nové boty nebo džíny. Chodila jsem do školy, kde byly jiné děti hezky oblečeny, přišla domů a neměla si co obléct," vzpomínala Kurylenková.

Bondgirl je již rozvedená

"Zvláště, když je člověk teenager, chce vypadat dobře, aby si získal pozornost chlapců. A navíc bylo těžší něčeho Ukrajině dosáhnout. Začala jsem jako modelka, ale vždycky jsem chtěla být herečkou. Bydlela jsem na malém městě, všechny velké herecké školy byly v Moskvě, což bylo nesmírně daleko. Moje rodina mě však moc podporovala a já jsem jim za to nesmírně vděčná,“ dodala herečka.

Olga Konstantinovna Kurylenková se narodila 14. listopadu 1979 v ukrajinském Berdjansku. Posledních pár let ale žije trvale v Paříži. Věnuje se modelingu a snaží se prosadit jako filmová herečka. V letech 2000 až 2004 byla provdána za francouzského fotografa Cedrika van Mola.