"V předchozích letech jsme si ověřili, že vysílat dvě velké soutěže o královnu krásy v jedné sezóně (buď na jaře, nebo na podzim) je pro diváky spíše matoucí. Vyjednávali jsme s organizátory obou soutěží, ze strany organizátorů České Miss jsme dostali zajímavější obchodní nabídku," uvedl ředitel TV Nova Petr Dvořák.

"Česká Miss se stala jedinou soutěží krásy v ČR, kterou bude příští rok vysílat TV Nova. Miss Marketing, jež Českou Miss provozuje, uzavřela v těchto dnech s Novou exkluzivní smlouvu. Přímý přenos finále bude na obrazovkách v únoru 2009," sdělila Novinkám Jana Bryndová z České Miss.

Otázkou nyní je, která televize se vysílání Miss ČR chopí. Mluvčí České Televize Ladislav Šticha Novinkám řekl, že ČT o vysílání Miss ČR nejednala a ani o tom zatím neuvažuje. V úvahu tak připadá TV Prima.

Finále Miss ČR v Praze

"Nebráníme se žádným novým formátům, ale co se týče soutěže Miss ČR, tak by bylo opravdu velmi předčasné tvrdit, že bude vysílána na naší televizi. Kdyby se v tomto snad něco změnili, tak budeme jistě první, kdo o tom bude informovat a tento fakt medializovat," řekla Novinkám mluvčí TV Prima Jana Kocová.

Ředitelka Miss ČR Kateřina Moťovská, která ve funkci nahradila svého dosud nezvěstného manžela a prezidenta soutěže Jana Moťovského, ve čtvrtek oznámila, že přípravy na 21. ročník normálně probíhají, přičemž prozradila, že finále se bude konat nikoliv v Brně, ale v Praze. Informaci, jaká televize bude soutěž Miss ČR vysílat, prý ale Moťovská sdělí až na tiskové konferenci k novému ročníku, která se bude pravděpodobně konat v říjnu.