Německo žasne nad narozením brášků Lea a Ryana. Na rozdíl od drtivé většiny ostatních dvojčat si je příbuzní a kamarádi nikdy nespletou. Příroda si pohrála s geny jejich matky pocházející z africké Ghany a otce z braniborské Postupimi.

"Nikdo z nás tomu nemohl uvěřit. Pracovníci se seběhli ze všech koutů porodnice a pohled matky kmital od jednoho dítěte k druhému," uvedla primářka porodního oddělení kliniky v berlínské městské části Lichtenberg Birgit Weberová.

Rodiče se svými dvojčaty. Zdroj: reporo z ČT

Ve zřídkavých případech se prý stává, že na svět přijdou dvojčata různé barvy pleti, ve východoberlínské klinice se to však prý rozhodně stalo poprvé. Weberová rovněž ujistila, že obě děti mají stejného otce.

Šťastná maminka připustila, že jí chvíli trvalo, než událost vstřebala. "Už si představuji, jak jednou budu sedět na hřišti a tam si budou ostatní matky ťukat na čelo, až jim řeknu, že to jsou dvojčata," těší se matka.

Neobvyklost narození dvojčat odlišné barvy pleti potvrdil i přední německý expert v oboru genetiky Rudi Balling. "Veskrze možné to ale je. Koneckonců se kombinují geny obou rodičů," poznamenal profesor.