Po chvilce snažení o násilné otevření vozu muže skutečně oslovil muž, který se představil jako kriminalista a vyzval mladíka k podání vysvětlení na nedaleké služebně.

Oslovený však na výzvu kriminalisty nereagoval a nepředložil ani osobní doklady ke zjištění totožnosti, k čemuž byl v rámci zákroku vyzván. Proto policista použil donucovacích prostředků a lapku na policejní služebnu předvedl.

Po příchodu na policejní služebnu předvedený kriminalistu fyzicky napadl, a to i před zraky přítomných policistů. Kolegové útočníka okamžitě zpacifikovali a umístili do cely. Napadený kriminalista vyšel z incidentu bez zranění. Za své vzaly pouze některé jeho části oděvu.

Hrozí mu tři roky

Bělorusky hovořícímu muži sdělil policejní komisař podezření z trestných činů útoku na veřejného činitele a maření výkonu úředního rozhodnutí. Prošetřováním na policejní služebně totiž policisté zjistili, že se cizinec na území České republiky zdržuje, ačkoliv mu zde byl pobyt zakázán.

Současně s tímto podezřením podal policejní komisař podnět k návrhu na uvalení vazby a umístil podezřelého do policejní cely. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.