Do Prahy přijel poslední láhev představit On trade manager Rémy Martin pro Evropu Jean-Sébastien Boileau. "Nejmladší z koňaků obsažených v láhvi je starý asi 40 let. Ty nejstarší jsou pak starší než 100 let. Nejde tedy říci průměrné stáří koňaků v láhvi obsažených, ale jde o spektrum o velmi kvalitních a starých koňaků, které je nemožné znovu vyrobit. Je to opravdu velmi omezená edice, kterou již není možné nijak napodobit," uvedl Boileau.

Jean-Sébastien Boileau je i jedním ze šťastlivců, kteří ochutnali obsah vzácného sudu, ze kterého bylo 786 speciálních láhví naplněno. "Chuť tohoto koňaku se nedá jen tak popsat. Je to jednoduše nemožné. V láhvi je obsaženo na 1200 koňaků, každý lok tedy chutná jinak, v každém vítězí jiná příměs. Jedno mohu ale říci zcela jistě, nepoznáte, že pijete alkohol, který má 40 procent obsahu alkoholu, jak je u koňaku předepsané. Jde o velmi jemné pití," dodal Boileau na adresu "Černé perly".

:. Poslední láhev Rémy Martin Louis XIII. Black Pearl při představení v Praze. Foto: NOVINKY/Jakub Kynčl

"Černá perla" pochází již z 19. století, kdy byla vytvořena první láhev na zakázku francouzkého krále Ludvíka XVIII. O její výrobu se postaraly starobylé královské sklárny v městečku Baccarat. "Černá perla" byla věnována Ludvíku XIII., nese proto jeho jméno.

Láhev obsahuje příměsy platiny

Současná exkluzivní kolekce koňaku Louis XIII. Black Pearl obsahuje 786 číslovaných karaf. Původní lahve byly vyrobeny z kovu, aby splňovaly potřeby vojenských tažení. Křišťálové provedení unikátní karafy "Černé perly" je vyrobeno právě podle této historické předlohy.

Karafa barvy antracitu zdobená platinovými detaily láme světlo, které se v ní zrcadlí a souhrou světel a stínů vyvolává optické klamy. Design ručně foukaného tekoucího křišťálu spojuje klasicismus s moderními prvky.