Kolona traktorů měřila 521 metrů. Změřit ji a zaznamenat výsledek do knihy rekordů přijeli na Břeclavsko pracovníci agentury Dobrý den z Pelhřimova. Kolona, v níž mohly jet pouze traktory místních lidí, se pak rozjela městem na spanilou jízdu.

Podle jednoho z organizátorů Františka Zapletala je ve Velkých Bílovicích asi 250 traktorů, ne všechny majitele či podniky se však podařilo přesvědčit, aby se do akce zapojili. I tak Velkobílovičtí několikanásobně překonali výkon Američanů, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů. V USA se skupině nadšenců podařilo shromáždit na jednom místě 19 strojů.

Nápad zkusit shromáždit co nejvíc traktorů vznikl u sklenky vína. "U nás má každý druhý traktor, který používá ve vinohradu. Jednou jsme si u sklenky vína řekli, jak by to asi vypadlo, kdybychom je shromáždili na jednom místě," prozradil Zapletal. Sám je vlastníkem tří traktorů. Jeden dnes řídil sám, za volant dalšího posadil otce a do třetího stroje strýce.

Dnešní akce se mohli zúčastnit pouze majitelé továrních výrobků traktorů; pořadatelé nepočítali malotraktory ani vozidla, která si na koleně doma vytvořili kutilové. Druhou podmínkou bylo, aby majitel byl z Velkých Bílovic.