Podle majitelů bytu se musela do postele dostat v krabici s novým elektrospotřebičem, zoolog však doporučuje, aby se spíše podívali k sousedům do terárií.

"Skutečně měli v bytě hada, prý byl zřejmě zalezlý v bedně od pračky nebo myčky, kterou si den předtím přivezli, a kam se snad dostal někde ve skladu. Nakonec ho odchytil do vaku jeden policista, který se věnuje práci se zvířaty," řekl velitel hasičské stanice v Hlinsku Hynek Weber.

Policie ale o cestě plaza v obalu pračky pochybuje. "To je verze majitelů bytu, ale často se hadi někam dostanou od sousedů přes stoupačky," míní vedoucí obvodního oddělení hlinecké policie Jan Švadlenka.

Jeho slova potvrzuje zoolog Východočeského muzea v Pardubicích Jan Dolanský. "Užovka červená je jeden z nejčastěji u nás chovaných terarijních živočichů. Původně pochází ze severní Ameriky a není znám případ, kdy by v Česku přežila ve volné přírodě. Takže pochází téměř jistě z chovu a být tím pánem, šel bych se podívat, jestli neutekla někomu v domě," doporučuje Dolanský.