Moderní prostitutky už nejsou drogově závislé ženy či zneužívané manželky, které musejí živit své muže. Jsou to sebevědomé, inteligentní a mnohdy vysoce vzdělané ženy, které si za sexuální potěšení nechají platit.

Pro většinu z nich je sex zábava a nevadí jim, že ho vykonávají každou chvíli s jiným mužem. Za příjemnou povinnost navíc získají dostatek peněz, které by si v žádném dostupném zaměstnání nevydělaly. Britky v běžných povoláních nahradily dívky z východní Evropy, které se tam nahrnuly po rozšíření EU. Internet pak umožnil moderním prostitutkám bezpečně nabízet své služby a být viditelné pro milióny jeho uživatelů.

"Za hodinu si mohu vydělat i 350 liber (téměř 15 tisíc korun), to nikde nedostanu. Za noc i s večeří si inkasuji 1200 liber (50 tisíc korun)," přiznala jedna z žen, která se živí prostitucí i přesto, že má vysokoškolské vzdělání.

"Je to všechno o penězích. Vezmete to za správný konec a nemáte nouzi o muže ochotné platit," tvrdí britští sociologové.

Již dříve úřady varovaly vládu, že prostitucí si vydělává na svá studia stále více vysokoškolaček. Školné je v Británii tak vysoké, že se kvůli němu většina mladých lidí zadluží na dlouhá léta dopředu.