Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Zaměstnanci by nejvíc ocenili 13. plat, firmy jej ale nabízejí zřídka

Sehnat schopné zaměstnance představuje pro firmy čím dál větší problém. Aktuálně už tři ze čtyř českých firem hlásí nedostatek uchazečů na vypsané pozice. Lidé by navíc chtěli, aby daná společnost mezi svými benefity rozhodně nabízela i třináctý plat.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Zaměstnanci by nejvíc ocenili 13. plat, firmy jej ale nabízejí zřídka

Pokud srovnáme současnou situaci s dobou před třemi lety, celkem 70 procent podniků obsazuje nyní volná místa hůře než dříve. Potvrzuje to studie výzkumné agentury NMS Market Research mezi HR řediteli malých, středních i velkých podniků.

Nejméně se Čechům chce do velkých podniků, problém sehnat pracovníky hlásí dokonce 86 procent firem s více než 500 zaměstnanci. Naopak nejlépe se na poli lidských zdrojů (HR) daří malým firmám do stovky zaměstnanců, mezi nimi hlásí problém s náborem „jen“ 56 procent.

Časté změny práce

Společnosti trápí rovněž vysoká fluktuace (častá změna práce), potýká se s ní pětina firem. Hlavní příčinou jsou vysoké mzdové nároky. Dvě třetiny uchazečů mají vyšší platová očekávání a vzhledem k situaci na trhu práce jim více než 60 procent firem vychází raději vstříc.

S nabídkou benefitů se firmy podle dotázaných HR ředitelů většinou trefují.

Co by však lidé nejvíce ocenili, ale firmy to nabízejí jen zřídka, je 13. plat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků